Projekty Wnętrz

PONIŻEJ KILKA WYBRANYCH PROJEKTÓW

PROJEKT KOMPLEKSOWY koszt 150-170zł/m2 

Dla osób ceniących swój czas i spokój. Projekt zawiera opracowanie funkcjonalne, wizualne    i techniczne. Kluczowym elementem są dokumentacje wykonawcze, które zawierają wszystkie niezbędne rysunki ze szczegółowymi wytycznymi dla każdego z Fachowców, dzięki którym projekt zostanie zrealizowany od „A” do „Z”. Inwestor otrzymuje również kompletny spis wyposażenia zawierający wszystkie wyliczenia ilościowe ze wskazaniem lokalizacji zakupu i wstępnym kosztorysem oraz wsparcie od Projektanta na etapie wykończenia.

PROJEKT PODSTAWOWY – koszt 120-140zł/m2

Po za opracowaniem funkcjonalnym i wizualnym zawiera najważniejsze wytyczne do wykonawstwa –elektryczne i hydrauliczne oraz spis z propozycjami materiałów i elementów wyposażenia. Pozostałe kwestie związane z wykończeniem  np. układem płytek czy rozstawem sztukaterii na ścianach bądź szczegóły zabudów meblowych należy odwzorować na podstawie wizualizacji i załączonego rzutu z opisami i wymiarowaniem. Wyliczenia ilościowe zostają po stronie Inwestora/Fachowców.

PROJEKT WIZUALNY – koszt 100-110zł/m2 

Dla osób, które chcą zobaczyć rozwiązania funkcjonalne i wizualny potencjał wnętrz i które poradzą sobie we własnym zakresie z zagadnieniami technicznymi bazując na wizualizacjach i rzucie.   

PROJEKT FUNKCJONALNY – koszt 60-90zł/m2 

Polecany dla osób przeprowadzających generalny remont lub tych które rozpoczynają budowę i chcą mieć wnętrza skrojone na miarę oczekiwań. Budowa nierzadko trwa, więc opracowanie wizualne z doborem materiałów może jeszcze zaczekać  – ponieważ na przestrzeni miesięcy czy lat mogą zmienić się upodobania i wejść nowinki ze świata designu.

Projekt funkcjonalny jest optymalną bazą do przyszłościowego rozszerzenia zakresu opracowania. Projekt powinien być dostosowany do użytkownika – więc na tym etapie analizujemy potrzeby i ilości oraz typy wyprowadzeń aby np. po za głównym oświetleniem w strefie dziennej uwzględnić dodatkowo  2 lampy wypadające centralnie nad stołem, oświetlenie nocne zapalane na czujnik ruchu czy ledy spełniające się w roli oświetlenia nastrojowego.

Wersja PLUS wzbogacona o monochromatyczne widoki 3D przestrzeni , opracowane na podstawie układu funkcjonalnego, obrazujące skalę wszystkich elementów wyposażenia wraz z ich ustawieniem, zobrazowaniem formy i uwzględnieniem zabudów GK pionowych/poziomych, meblowych, sufitów podwieszanych napinanych które w stopniu znacznym ułatwiają rozplanować oświetlenie.

SONTAKTUJ SIĘ Z NAMI – PRZEŚLEMY CI SZCZEGÓŁOWĄ OFERTĘ Z ZAKRESEM OPRACOWANIA I CENNIKIEM! Powyżej zamieszczona oferta ma jedynie charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 ust. 1 Kodeksu Cywilnego.
  • Wszystkie stawki to wartości netto, do których należy doliczyć 8/23% VAT w zależności od płatności i rodzaju FV – na klienta indywidualnego/firmę.
Przedstawiamy schemat współpracy w 4 krokach (na przykładzie projektu kompleksowego)
1. ROZMOWA Pierwszym etapem jest spotkanie, na którym przedstawiam Państwu swój sposób działania i zasady współpracy. Omawiamy wstępnie przestrzeń, która ma zostać zaaranżowana i ustalamy zakres projektowy wraz ze szczegółowością opracowania. Dzięki temu jesteśmy w stanie przedstawić adekwatną wycenę, która jest sporządzana indywidualnie w zależności od Państwa potrzeb i nakładu pracy. Istnieje możliwość współpracy zdalnej poprzez kontakt telefoniczny, mailowy, video-rozmowy.
2. ANALIZA I POMYSŁ Po akceptacji wyceny, podpisaniu umowy i wpłacie 50% należności-przeprowadzam szczegółową analizę dotyczącą Państwa oczekiwań i preferencji. Wykonuję inwentaryzację budowlaną wraz z dokumentacją zdjęciową . Na tej podstawie powstaje rzut 2D z układem funkcjonalnym – z rozmieszczeniem ścian działowych, otworów drzwiowych, okiennych, meblami i wyposażeniem. Następnym krokiem jest uszczegółowienie wybranej koncepcji aranżacji o docelowy projekt: posadzki, rozmieszczenia punktów świetlnych, sufitów podwieszanych/napinanych.
3. WIZUALIZACJE Mając już zaakceptowany układ przechodzę do modelowania przestrzeni w 3D. Na tym etapie nanoszę wszystkie materiały wykończeniowe, kolorystykę i uwzględniam konkretne elementy wyposażania. Dzięki przedstawieniu projektu w formie przestrzennej można zobaczyć przyszły wystrój wnętrza. Po akceptacji wszystkich składowych projektu wykonywane są foto-realistyczne wizualizacje. Przestrzeń może zostać przedstawiona również również na wizualizacjach sferycznych 360°
4. DOKUMENTACJE DLA WYKONAWCÓW Ostatnim punktem współpracy jest stworzenie teczki technicznej zawierającej szereg rysunków dla poszczególnych wykonawców i spis wyposażenia wraz z wyliczeniem ilościowym i wskazaniem lokalizacji zakupu. Zakres opracowania obejmuje: – rozmieszczenie ścian działowych wraz z lokalizacją otworów drzwiowych, okiennych (rzut 2D) – schemat rozmieszczenia punktów oświetleniowych, włączników, gniazd (rzut 2D) – lokalizację przyłączy wod-kan, C.O. (rzut 2D) – projekt zabudowy GK, sufitów podwieszanych / napinanych (rzut 2D, kłady, przekroje) – projekt posadzek, okładzin ściennych, płytek itp. (rzut 2D i kłady) – projekt mebli (rzut 2D, kłady, przekroje)

Czas oczekiwania za rozpoczęciem współpracy jest zróżnicowany, zależny od ilości przyjętych zleceń – od ich powierzchni oraz zakresu opracowania. Ciężko nam będzie zaproponować stworzenie projektu ‘na już’. Zazwyczaj pierwszy wolny termin przypada u nas w odstępie kilku miesięcy (mogą być to 2-3 miesiące, ale równie dobrze i pół roku). Mowa tutaj o rozpoczęciu współpracy, do tego należy doliczyć czas trwania całego projektu. Więc zachęcamy do jak najszybszego zgłoszenia się i ustalenia wszelkich szczegółów.

Jak długo trwa projektowanie? Trochę z humorem – to pytanie można śmiało porównać do tego ‘Ile kosztuje naprawa
samochodu?’ – nie da się jednoznacznie odpowiedzieć nie znając konkretów. Projektowanie
wnętrz to proces mniej lub bardziej skomplikowany, oparty na analizie Państwa potrzeb i
preferencji. Projekt musi być funkcjonalny i dopasowany do Użytkownika. Zarówno Projektant
potrzebuje czas na przygotowanie koncepcji, a Inwestor na weryfikację zaproponowanych
mu rozwiązań. W dużej mierze czas projektu jest zależny od Was, od tego jak długo
podejmujecie decyzje. Zdarzają się klienci, którzy natychmiastowo odpisują, że akceptują
koncepcje, a inni potrzebują kilku dni na analizę i muszą przespać się z tematem-jest to
oczywiście uzasadnione. Kolejną rzeczą są poprawki – które są naturalną częścią projektu,
ale ich im więcej tym bardziej wszystko się rozciąga w czasie. Orientacyjnie można przyjąć,
że mniejsze mieszkania o metrażu ok. 50m2 to ok. 2 miesiące pracy, przestrzenie ok. 100m2 –
ok.3miesiące, większe –dłużej. Z projektem pojedynczego pomieszczenia lub małym
metrażem oczywiście uwiniemy się szybciej.

Możliwie najszybciej. Najlepszym momentem jest uzyskanie pozwolenia na budowę, wtedy mamy możliwość sprecyzowania Waszych oczekiwań, określenia funkcji i wielkości pomieszczeń-rozmieszczenia ścianek działowych i wszystkich elementów instalacyjnych. Cała budowa jest realizowana według naszych wytycznych, które są wypadkową przebiegu procesu projektowego. Mając wizualny ogląd przestrzeni, będziecie pewni każdego rozwiązania i z pewnością unikniecie dodatkowych kosztów związanych z przeróbkami. Jeżeli posiadłość została już wybudowana lub zakupiliście mieszkanie deweloperskie lub z rynku wtórnego, albo chcecie przeprowadzić remont, to zgłoście się od razu jak tylko urodzi się myśl o jakimkolwiek wykończeniu, przy odbiorze kluczy, albo jeszcze lepiej przed ich odbiorem. Najlepiej żeby pierw powstał projekt, a później dopiero umówieni zostali Fachowcy. W przypadku gdy jednak Fachowcy są już umówieni na konkretny okres w niedalekiej przyszłości – być może uda nam się Wam pomóc(kwestia indywidualnego ustalenia terminu i możliwości podjęcia współpracy) . W najgorszym wypadku możemy odwrócić trochę schemat działania i w pierwszej kolejności damy wytyczne dla hydraulika, elektryka i później na spokojnie pod dotychczasowe ustalenia zaprojektujemy przestrzeń. Gdy Fachowcy już ‘są jedną nogą’ na budowie-marne szanse na wykonanie projektu. Projekt to proces, który wymaga czasu, przemyślenia, jest on poddawany Waszej ocenie, rozwijany i po akceptacji my jako Projektanci musimy mieć jeszcze chwilę na dopięcie części technicznej-opracowania dokumentacji, a Wy jako Inwestorzy musicie skompletować zamówienia i dostarczyć materiały Fachowcom.

Wydasz część pieniążków na usługi projektowe. Ale weź pod uwagę fakt, że z nami podejmiesz słuszne decyzje i realizacja będzie cieszyła Cię przez lata. Unikniesz masy stresu, nerwów, dogadywania się na słowo z Fachowcami. Wszystko będzie dla Wszystkich jasne, klarowne i określone – przez co łatwe do wykonania. Na wizualizacjach zweryfikujesz poszczególne rozwiązania i to czy taki zamysł estetyczny trafia w Twój gust. Oprócz tego unikniesz dodatkowych kosztów związanych z przeróbkami. Mało kto na początku myśli od razu np. jakie typ baterii przy umywalce w łazience chciałby mieć, a zupełnie inaczej należy wyprowadzić przyłącza do baterii znajdującej się obok umywalki na blacie, a systemu podtynkowego, gdzie bateria znajduje się na ścianie. Tak samo w kwestii oświetlenia – lampa wypadająca centralnie nad stołem, dodatkowe oświetlenie ledowe robiące nastrój czy większa ilość gniazdek – z nami wszystko ustalisz i zwrócimy uwagę na czym należy się skupić. A teraz z innej strony, ile razy będziesz wykańczał przestrzeń? Raczej raz, a konkretnie. Najbliższe remonty przewidujesz pewnie za X lat. Porównaj sobie – ile zażyczy sobie Fachowiec za chociażby wykończenie łazienki, albo ile zapłacisz za armaturę i ceramikę do tego pomieszczenia? Czy Projektant w skali całej inwestycji to aż tak dużo?

Przychodzisz do projektanta po projekt. Niby taka oczywista oczywistość, ale my bez Twojej
pomocy niewiele zdziałamy. Nie mając żadnego punktu zaczepienia, możemy wykonać i 10
różnych aranżacji, a żadna nie trafi w Twój gust. Musisz wiedzieć co lubisz, albo chociaż
czego nie lubisz. Inaczej się nie da 
Rozwijamy się i wspomagamy naszych Klientów materiałami pomocniczymi, z którymi warto
zapoznać się przed przystąpieniem do wypełniania ankiety od nas. Są tam omówione
najważniejsze rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, kwestie technologiczne, plusy i minusy
poszczególnych rozwiązań, materiałów itp. Do tego dajemy specjalne tablice inspiracji, żebyś
mógł porównać sobie style i określić, do której stylistyki jest Ci bliżej
Warto dodać, że rzadko projekty są w 100% w danym stylu, zazwyczaj są to mieszanki .  

Projekt powstaje na podstawie wnikliwego wywiadu, jest oparty na wytycznych Inwestora więc istnieje małe prawdopodobieństwo, że stworzymy na tyle rozbieżną z Waszymi oczekiwaniami wersję, która nie trafiłaby całkowicie w gust. Jeżeli chodzi o możliwość wprowadzenia poprawek – owszem jest. Do projektu przysługują 2 bezpłatne serie zmian. Wtedy można porównać różne wizje pomieszczeń z uwzględnieniem np. zmiany kolorystyki, materiałów czy innych elementów, jest to niezwykle pomocne w utwierdzeniu się/ podjęciu ostatecznej danej decyzji. ( Zmianą nie jest całkowita zmiana aranżacji, stylistyki).  

PORTFOLIO - POZNAJ NASZĄ PASJĘ, KTÓRĄ SĄ WNĘTRZA I DAJ SIĘ ZAINSPIROWAĆ! KLIKNIJ, A ZOBACZYSZ CAŁY PROJEKT

Referencje

"Z usług p. Kariny korzystaliśmy w Poznaniu przy okazji inwestycji związanej z naszą działalnością- lokal 72m, projekt wszystkich przestrzeni od samych podstaw.. Jakość usługi naprawdę na wysokim poziomie. Jestem raczej osobą wymagającą z natury i przyznam, że nie mam się do czego przyczepić 😉. Cena jest również bardzo konkurencyjna, porównywaliśmy z wieloma firmami. Kontakt codzienny- czuliśmy się wręcz rozpieszczeni. 5/5, polecamy z czystym sumieniem!"
Bartek Partek
"Cudowna współpraca! Wizualizacje są odzwierciedleniem realizacji w niemalże każdym detalu. Bardzo mile będę wspominała cały etap projektowy i każdemu polecam skorzystanie z usług, które oferuje ta firma! Najważniejsze - nie było żadnego problemu z wykonaniem projektu, wszystkie oddane dokumentacje były jasne i klarowne dla każdego z fachowców!! Dodam jeszcze, że Pani Karina to niezwykle sympatyczna osoba, pełna empatii i cierpliwości 🙂 Gorąco polecam wszystkim!"
Karolina Walczak
"Profesjonalna firma !!! Projekty wykonane starannie, dokładnie i z mistrzowską precyzją. Super podejście do klienta, wszystkie koncepcje wzięte pod uwagę. Nowoczesne projekty i nowatorskie rozwiązania. Zawsze dostępność w sprawie porady i zmian projektowych. Doskonała komunikacja i duży zakres usług za przystępną cenę. Polecam współpracę z tą firmą w sprawach projektowych całych pomieszczeń jak i odświeżenia stylu pomieszczenia czy domu. Jestem zadowolona z wyboru tej firmy przy projektowaniu mojego domu."
Paulina Pelc
"Jestem bardzo zadowolona z projekt, funkcjonalny z ciekawymi rozwiązaniami, z zachowaniem stylu, który chciałam uzyskać. Pełen zakres informacji i dokumentacji na każdym etapie prac, polecam! :)"
Marta Śniegocka
"Bardzo polecam firmę Arte Studio Projektowe. Pani Karina tworzyła nam wnętrze pracowni psychoterapii. Jesteśmy zachwyceni efektem wizualnym, pani Karina odpowiedziała na nasze wszelkie oczekiwania. Uwzględniła wszystko na czym nam zależało. Bardzo elastycznie, ale tez profesjonalnie podchodziła do tematu. Zamówiliśmy usługę we dwoje a jak to przy dwójce osób, trzeba odpowiedzieć i zgrać ze sobą dwie czasem różne perspektywy. Pani Karina dała radę;) oboje jesteśmy bardzo zadowoleni i każde z nas ma to czego chciało;)) Poza tym, ze sam efekt wizualny jest zachwycający to Pani Karina pomogła nam również w aspektach technicznych. Dostaliśmy pełna dokumentacje, bardzo szczegółowa i dopracowana. Jak również doradzała nam jeśli chodzi o materiały. Kiedy coś było dla nas niezbyt przystępne cenowo, szukała bardziej ekonomicznych rozwiązań. Podawała nam namiary do sklepów, prosiła o wyceny dla nas, w części z nich tez dostaliśmy rabaty. Mogłabym jeszcze długo tutaj rozpisywać się na temat współpracy z panią Karina, chwaląc cały przebieg prac;) Na pewno w przyszłości potrzebując architekta zgłoszę się do Pani Kariny. Tworzy piękne wnętrza i tez przy urządzaniu nie wydaje się mnóstwa pieniędzy. Bardzo gorąco polecam! Zarówno współpraca jak i efekty są oszałamiające"
Natalia Tułacz
"Jestem bardzo zadowolona z projektu Pani Kariny,przesymantyczna osobka,ktora zna sie na rzeczy!! Mega doradza. 🙂 Na pewno kiedys tu wroce!!!"
Adrianna Długa